Skip to main content

جابجایی گیاهان و نحوه‌ی حمل و بسته‌بندی آن‌ها در زمان اسباب کشی

جابجایی گیاهان

جابجایی گیاهان

انجام هر اسباب کشی بزرگی به اندازه کافی دشوار است، اگر این نکات مربوط به جابجایی گیاهان را به دقت رعایت کنید، گیاهان خانه شما می‌توانند تا سه روز سفر کنند.

هنگام جابجایی با گیاهان آپارتمانی چه می‌کنید؟ شما برای پرورش گیاهان سالم سخت کار کرده‌اید و می‌خواهید هنگام اسباب کشی محفوظ بمانند.

جابجایی گیاهان در هنگام اسباب کشی ممکن است نیازمند هزینه‌های اضافی باشد؛ اما نرخ باربری اهواز بسیار منصفانه و بر اساس نرخ اتحادیه می‌باشد.

نیازی به گفتن نیست که نوسانات دما و نور ، برای اکثر گیاهان حتی سخت‌ترین انواع قابل تحمل نیست.

در اینجا چند استراتژی عالی برای اطمینان از زنده ماندن گیاهان در سفر طولانی به خانه جدید و خوشحال و سالم ماندن در این راه آورده شده است.

در سایت پایانه باربری بندرعباس نیز، اصول جابجایی گیاهان در حین اسباب کشی آورده شده است.

جابجایی گیاهان

قبل از اسباب کشی

این مراحل را دنبال کنید تا گیاهان خود را برای حرکت آماده کنید تا بتوانند بدون پژمردگی یا شکستن تغییرات محیط خود را تحمل کنند:

 • سه هفته قبل از حرکت روز

گلدان‌ها را از گلدان‌های سفالی به گلدان‌های پلاستیکی با همان اندازه جابجا کنید.

قبل از جابجایی، شما باید خاک تازه و استریل را جایگزین خاک قدیمی‌کنید تا در هنگام حمل و نقل ماشین شما آلوده نشود.

جابجایی گیاهان

 

 • دو هفته قبل از حرکت روز

گیاهان بزرگتر را با فشار انگشت شست و سبابه هرس کنید، برگ‌ها، اندام‌ها و گل‌های مرده با قیچی تیز یا قیچی باغبانی، از بین ببرید. هرس باعث جمع‌وجور شدن گیاهان برای حمل و نقل می‌شود.

 • یک هفته قبل از حرکت روز

متخصصان باربری در پایانه باربری شیراز استان فارس در مورد انتقال حشرات و بیماری‌های انگلی آن‌ها هشدار می‌دهند. گیاهان را از نظر حشرات و انگل بررسی کنید. اگر از حشره‌کش استفاده می‌کنید، احتیاط کنید و دستورالعمل‌های برچسب را دنبال کنید. سموم دفع آفات در لیست موارد غیرمجاز ما وجود دارد ، بنابراین قبل از جابجایی برای دفع سموم دفع آفات برنامه داشته باشید.

 • دو روز قبل از حرکت روز

گیاهان خود را به طور معمول آبیاری کنید، مراقب باشید بیش از حد آب ندهید. آب زیاد می‌تواند باعث یخ‌زدگی گیاهان در هوای سرد شود یا رشد قارچ را در هوای گرم افزایش دهد.

نکات کلی قبل از اسباب کشی

قانون را بشناسید. اگر به کشور جدیدی نقل مکان می‌کنید، با گمرک تماس بگیرید تا مطمئن شوید که می‌توانید گیاهان خود را با خود ببرید. برخی از کشورها اجازه نمی‌دهند گونه‌های خاصی از مرزهای خود عبور کنند.

ارائه دهندگان خدمات اسباب کشی و حمل و نقل بارکوب ، مشاوره‌های تخصصی در زمینه حمل گیاهان به شما می‌دهند.

روز اسباب کشی

شب قبل یا صبح اسباب کشی گیاهان خود را با بسته‌بندی آماده کنید. در اینجا نحوه بسته‌بندی گیاهان برای جابجایی آورده شده است:

 • بسته‌بندی کردن

گیاهان بزرگ را با یک ملافه یا کاغذ یا دستمال قدیمی بپیچید تا از شکستن شاخه‌ها جلوگیری شود.

 • موقعیت

هر گلدان را در یک جعبه قرار دهید تا کاملاً در درون جعبه قرار بگیرد. شما می‌توانید از جعبه‌های اسباب کشی استفاده کنید.

 • بسته‌بندی

در صورت لزوم، در جعبه اطراف پایه گلدان کاغذ بسته‌بندی کنید تا گلدان در جای خود قرار گیرد. منافذ هوا را در کناره‌های جعبه سوراخ کنید و درب آن را به آرامی محکم کنید تا گیاهان بتوانند نفس بکشند.

گیاهان خود را ایمن بسته‌بندی کنید تا از بین نرود و هوای تازه کافی داشته باشید.

جابجایی گیاهان

 

 • برچسب

از قرار دادن آن‌ها در صندوق عقب خودرو خودداری کنید. جعبه‌ها را به صورت قائم تنظیم کنید و قسمت بالا و کناره‌ها را به وضوح مشخص کنید. این به شما کمک می‌کند تا به اشتباه آن‌ها را در کامیون باربری بارگیری نکنید.

 • کنترل

دما را در وسیله نقلیه خود در یک سطح مناسب نگه دارید. دمای سرد و گرم می‌تواند به گیاهان شما آسیب برساند.

در هوای گرم، به طور دوره‌ای در مناطق سایه‌دار توقف کنید و پنجره را بشکنید. در هر زمان از قرار دادن گیاهان در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

گیاهان خود را فقط در صورت خشک بودن غیر معمول آبیاری کنید. در غیر این صورت، صبر کنید تا به خانه جدید خود برسید.

در صورت امکان، گیاهان را در محیط کنترل شده دما انتقال دهید. اگر شب در متل توقف کردید، گیاهان خود را به داخل بیاورید، بنابراین تحت تأثیر درجه حرارت شدید قرار نمی‌گیرند.

قلمه‌ها

یک قلمه را حفظ کنید اگر گیاهان شما در حیاط ریشه دارند یا خیلی بزرگ هستند و نمی‌توانید با خود ببرید، یک قلمه بزنید و سعی کنید گیاهان معطر مورد علاقه خود را در خانه جدید خود دوباره پرورش دهید.

قلمه‌ها جایگزینی برای جابجایی گیاهان شما هستند. قلمه‌ها را در خزه و روزنامه مرطوب بپیچید و آن‌ها را در کیسه‌های بدون مهروموم قرار دهید. کیسه‌ها را در یک کارتن قرار داده و دور آن‌ها را با مواد بسته‌بندی سبک پر کنید.

قلمه‌ها می‌توانند در چندین روز سفر زنده بمانند و وقتی در خانه جدید خود در گلدان قرار بگیرند، ریشه می‌دهند.

جابجایی گیاهان

هنگامی که در خانه جدید خود هستید

هنگامی که در خانه جدید خود هستید، مهم است که گیاهان خود را به همان وضعیت قبلی خود برگردانید. نحوه کار:

 • بسته‌بندی را باز کنید

اگر بیش از سه روز مسافرت هستید، هنگام اسکان گیاهان را به داخل خانه بیاورید و کارتن‌ها را باز کنید تا در معرض نور قرار گیرند.

هنگامی که به مقصد رسیدید، مراقبت از گیاهان را در اولویت قرار دهید. گیاهان خود را در اسرع وقت باز کنید. گیاهان را از پایین جعبه خارج کنید تا از شکستگی جلوگیری شود.

 • محل

گیاهان را مجدداً در گلدان‌هایی قرار دهید که به همان اندازه قبل از انتقال شما هستند.

 • تثبیت کردن

از جابجایی گیاهان تا زمانی که سازگار نشوند خودداری کنید.

 • بهبود دادن

پس از انتقال، چند هفته به آن‌ها فرصت دهید تا از شوک جابجایی خارج شوند. بعضی از آن‌ها ممکن است برگ‌های خود را از دست بدهند یا پژمرده شوند، اما توجه داشته باشید که به طور معمول این فقط یک واکنش موقتی دفاعی است که باید پس از استقرار رخ دهد.

با برنامه‌ریزی و توجه دقیق شما، گیاهان شما یک حرکت موفقیت‌آمیز انجام می‌دهند. مانند شما، آن‌ها آماده خواهند شد تا در خانه جدید خود شکوفا شوند.

سوالی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید

مطالب مرتبط:


  دیدگاهی ثبت نشده است

  آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود