Skip to main content

نحوه حمل یخچال توسط مراکز اسباب کشی حرفه ای چگونه است ؟

نحوه حمل یخچال توسط نیروهای متخصص شرکت باربری رشت و شرکت باربری چالوس و مرکز اسباب کشی باربری نوشهر

 

مهم است که هنگام انتقال یخچال به مکان جدید ، از این دستورالعمل ها پیروی کنید :

قبل از حمل و نقل :

 

نحوه حمل یخچال

یخچال و فریزر را خاموش کنید . این کار باید چند ساعت قبل از حرکت انجام شود تا زمان تبخیر از یخ زدگی امکان پذیر شود .

سیم برق را از دیوار جدا کنید .

تمام غذاها را برداشته و فضای داخلی آن را تمیز کنید . اگر قرار است یخچال بیش از یک روز در حال خاموشی باشد ، ممکن است بخواهید یک کیسه کوچک ذغال فعال ( که اغلب در مخازن ماهی استفاده می شود ) یا یک جعبه جوش شیرین در یخچال قرار دهید تا بوها را جذب کنید .

 

وسایل سست ایمن مانند مشبک ، قفسه ها ، قابلمه های ذخیره سازی ، سینی های یخ ، سطل ذخیره یخ و غیره را محافظت کنید . این مانع از سست شدن آنها و ایجاد خسارت می شود .

 

نحوه حمل یخچال باید با احتیاط انجام شود . قسمت بیرونی یخچال شما باید با پوشش پتو محافظت شود . البته در این مرحله می توانید از تجربیات شرکت های اسباب کشی رشت و مراکز حمل اثاثیه منزل رشت کمک بگیرید

 

هنگام حمل و نقل :

هنگام بارگیری یخچال در یک کامیون اسباب کشی ، کامیون و غیره ، بهتر است آن را به حالت ایستاده نگه دارید تا آسیب های احتمالی سیستم بسته شده به حداقل برسد و یا از آسیب دیدن وسایل سست جلوگیری کنید .

اگر از خاموش کردن یخچال جلوگیری می شود ، بسته به نوع یخچال و فریزر می توان مواردی را در نظر گرفت :

 

مدلهای برتر فریزر : آن را در طرف مقابل لولا قرار دهید تا درب بسته بماند .

در مدل های اس ایکس اس در قسمت فریزر دراز بکشید . آن درب کمتر باز می شود .

مدل های داخلی اس ایکس اس باید دستورالعمل های داخلی در زیر را دنبال کنند .

 

درب و فریزر فرانسوی فرانسوی : اینها همیشه باید به صورت راست بمانند ، اگرچه برای عبور از درهای ورودی و غیره کج می شوند .

مدل جمع و جور : اینها همیشه باید راست باشند . به دلیل طراحی تخلیه ، مدل های جمع و جور باید در همه زمان ها به صورت صاف نگه داشته شوند تا از برگشت مجدد آب تخلیه به داخل دستگاه جلوگیری شود مگر اینکه در خارج از جعبه باشد .

 

اگر مجبور است از پهلو خود حمل شود ، یک روز قبل آن را خاموش کنید و اجازه دهید تا تخلیه شود .

نحوه حمل یخچال

مدل داخلی : همه مدل های یخچال و فریزر داخلی در صورت حمل و نقل در وسیله نقلیه ، باید تحت هر شرایطی در حالت عمودی قرار داشته باشند .

با این حال ، هنگام قرار دادن روی یک صفحه برای ورود به خانه ، می توان به سمت آن كج شد . جزئیات در دستورالعمل های نصب همراه با محصول ذکر شده است .

مدل استثنا : بعضی از مدل های ستون برای درهای 30 “تا 31” قبل از بسته بندی ، قابل جدا شدن هستند ، هنگام قرار دادن روی دال برای اینکه داخل منزل شوند ، می توانند کج شوند .

 

یخچال و فریزر را ایمن کنید . اگر یخچال شما روی غلطک است ؛ مطمئن باشید که در وانت متحرک به طور صحیح ایمن شده است تا از صدمه زدن و آسیب دیدن جلوگیری شود .

هنگام استفاده از چرخ دستی ، همیشه چرخ را از یک طرف بگیرید . در صورت حمل و نقل از جلو یا عقب ممکن است آسیب های احتمالی رخ دهد .

نحوه حمل یخچال توسط شرکت های باربری نور و باربری تنکابن و باربری رامسر

بعد از حمل و نقل :

اگر برای انتقال یخچال و فریزر از طرف آن ضروری بوده است ( مانند مدلهای برتر فریزر و اس ایکس اس ) ، باید قبل از وصل کردن آن به مدت زمان مساوی به همان اندازه که در سمت خود بود ، بایستد . بیش از یک روز ، 24 ساعت قبل از روشن کردن بایستید .

 

اگر سرویس دهی ، تمیز یا تنظیم ، فقط کافی است در سمت خود قرار دهید ، فقط چند دقیقه زمان ایستادن کافی خواهد بود .

نکات :

 

نحوه حمل یخچال

فراموش نکنید که راه های ورودی خود را در خانه فعلی و جدید خود اندازه گیری کنید ! اطمینان حاصل کنید که یخچال و فریزر از طریق درب جلو ، پایین سالن و هر گوشه و کنار شما قرار می گیرد .

 

اگر یخچال قدیمی تری دارید ، ممکن است بخواهید دیگر از آن استفاده نکنید . مدل های جدید از نظر انرژی کارآمد تر هستند و بیشتر نمایندگی ها مدل جدید را برای شما تحویل و نصب می کنند . به یخچال و فریزرهای فعلی ما نگاهی بیندازید

 

هیچ فرمول جادویی باعث جابجایی یخچال و فریزر نخواهد شد . یخچال و فریزر نه تنها دست و پا گیر و حجیم هستند ، بلکه همچنین پر هزینه هستند .

با این حال ، شما می توانید با دانستن نحوه جابجایی صحیح یخچال ، کار را بسیار آسانتر کنید .

 

بسته به وضعیت شما ، شاید بهتر باشد این شغل را به متخصصان واگذار کنید . اما اگر این گزینه ای نیست ، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم .

 

برای اینکه مطمئن شوید این لوازم خانگی گران خراب نمی شوند ، در حین برنامه ریزی کمی صبر داشته باشید و از تمام ابزارهای مناسب استفاده کنید . این راهنما به شما کمک می کند بدون توجه به مسافت سفر ، یخچال را از A به B منتقل کنید .

 

شما برای جابجایی انواع یخچال به این امکانات نیاز دارید :

لوازم خانگی دال با تسمه
نوار اندازه گیری
درایور پیچ یا مته
پتوهای متحرک
نوار یا طناب
حداقل از دو نفر

 

برای جابجایی ایمن یخچال این مراحل را دنبال کنید و از تجربیات مشاورین باربری بابل و باربری ساری کمک بگیرید
1. واحد را تمیز کرده و یخ بزنید .

 

اولین قدم برای جابجایی یخچال و فریزر ، آماده سازی کامل آن است . اطمینان حاصل کنید که تمام محتویات را خالی کرده یا آنها را در کولر رها کرده یا ذخیره کنید .

شما به یخ کافی نیاز دارید تا غذای خود را به درستی خنک کرده و برای مدت زمان حرکت و همچنین دوره ای که یخچال شما خنک می شود پس از جابجایی .

 

در هفته های منتهی به حرکت با خوردن تمام مواد غذایی قابل خراب کردن خود برنامه ریزی کنید . آماده سازی وعده های غذایی در این مدت باعث می شود که شما در آخرین لحظه از فروشگاه مواد غذایی خودداری کنید .

 

بعد از حذف غذا ، تمام سطوح را با استفاده از مخلوطی از جوش شیرین و آب کاملاً تمیز کنید . هر یخ باقی مانده را در فریزر با استفاده از سشوار ذوب کنید و آب آن را تمیز کنید . از قبل از ذوب این سطوح ، از نشت تصادفی آب در حین حرکت جلوگیری می شود .

در آخر ، حداقل چند ساعت قبل از حرکت یخچال خود را خاموش کنید .

یخچال

نکات مهم در مورد نقل و انتقال یخچال توسط شرکت های باربری رویان و باربری ایزدشهر و باربری بابلسر

 

نکته اختیاری : اضافه کردن ماده جاذب رطوبت مانند ذغال فعال در داخل یخچال و فریزر به جلوگیری از ایجاد بو در حین حرکت کمک می کند .

2. مطابق کتابچه راهنمای کاربر ، یخچال را جدا کنید .

اگر یخ ساز و فیلتر آب در یخچال خود دارید ، حتما این چاه ها را از قبل با استفاده از دفترچه راهنما مالک جدا کنید . بیشتر شرکتهای در حال اسباب کشی یخچال را برای شما جدا نمی کنند .

حمل یخچال

بعد از اینکه یخچال فریزر و کاملاً جدا شده است ، با بالا بردن سیم و وصل کردن آن به قسمت پشت یخچال ، از آن محافظت کنید . درهای یخچال یا فریزر را بر اساس دستورالعمل های دستی صاحب خود حذف کرده و یا با استفاده از سیم و طناب بانجی ، آنها را بسته نگه دارید .

تمام پیچ ها و قطعات را در یک کیسه قفل فشرده نگه دارید . البته نیروهای متخصص باربری چمستان و باربری آمل با این موارد به صورت کامل آشنایی دارند

قسمت بیرونی یخچال را در پتوهای تمیز یا برخی دیگر از بالشتک ها بپیچانید تا از خشکی و خراش جلوگیری کنید .

برای محافظت بیشتر : جداول یخچال و فریزر شیشه ای را برای حمل و نقل ایمن بردارید . اگر خیلی دور نیستید ، می توانید به جای آن نوارهای کشو را بچسبانید .

3. یخچال و درهای ورودی را اندازه گیری کرده و یک نقشه متحرک ایجاد کنید .

نحوه حرکت یخچال شما تا حد زیادی بستگی به اندازه و عرض آن دارد و درهای ورودی شما چقدر باریک است .

در بعضی موارد ، لازم است که هم درهای خانه خود و هم درهای روی یخچال خود را بردارید تا بتواند در آن جای بگیرد .

یک نوار اندازه گیری و یادداشت بردارید ، سپس ارتفاع ، عرض و عمق یخچال خود را پایین بیاورید . سپس قد و عرض درهای ورودی و راهروهای خود را اندازه بگیرید .

نحوه حمل انواع یخچال

برای چگونگی جای یخچال و فریزر از طریق هر درگاه برنامه ای ایجاد کنید . آخرین چیزی که شما می خواهید اینست که یخچال را روی آن بچسبانید که سعی کنید آن را از طریق یک درب بکشید ، فقط پس از فهمیدن که مناسب نیست .

 

4- موانع مانند درها را در صورت لزوم بردارید .

براساس برنامه اسباب کشی که شما ایجاد کرده اید ، اکنون زمان آن رسیده است که هر چیزی را که می خواهد در راه باشد حذف کند .

درها را از لولا جدا کرده و یا نرده های پله را خاموش نکنید . هر نوع مبلمان طولانی را از دسترس خارج کنید ، بنابراین یک انتقال راحت از خانه بر روی کامیون اسباب کشی دارید .

 

5. یخچال را بیرون بکشید و بر روی دالی ببندید .

بیشتر یخچال ها روی چرخ ها هستند ، بنابراین کشیدن آن به جلو نباید خیلی دشوار باشد . برای ایمن بودن ، یخچال و فریزر را کمی به جلو بلند کرده و در زیر پشت یخچال قرار دهید .

سپس خود را در قسمت جلوی یخچال قرار دهید ، هر دو طرف را بگیرید و در حالی که آن را به جلو هدایت می کنید ، آن را به طرف فشار دهید .

گاهی اوقات می توانید آن را نیز با یک ضربه مستقیم به جلو بکشید . فقط حتما زانوها را تا حد امکان خم و عقب نگه دارید .

در مرحله بعد ، زمان آن فرا رسیده است که یخچال را روی پهلوی دستگاه ببندید . به یک نفر بخواهید یخچال را کمی بلند کند و دیگری دلی متحرک را در زیر یخچال بکشید .

دولولی را به جلو یا پشت یخچال فشار ندهید . از بندهای دالی برای محکم کردن یخچال در محل استفاده کنید .

 

6. یخچال را به عقب شیب کرده و با احتیاط حرکت کنید .

یخچال را به آرامی پشت کنید و مطمئن شوید که هم قسمت بالا و هم یخچال به طور مساوی روی دهلی قرار گرفته است . به یاد داشته باشید ، یخچال را نباید بیش از 45 درجه بکشید .

اگر مجبورید هر زمان که بخواهید یخچال را تنظیم کنید ، این کار را به آرامی و با شخصی در طرف مقابل انجام دهید که می تواند به شما کمک کند آن را راهنمایی کنید .

7. اقدامات احتیاطی اضافی را در نحوه حمل یخچال در مراحل پایین انجام دهید .

در حالی که یک نفر یخچال را با هدایت می کند ، دیگری باید زیر آن باشد ، و در یک بار راهنمایی دالی را پایین می آورد . به جای اینکه از پله ها پایین بیایید ، در حالی که یخچال را در یک زاویه 45 درجه کج نگه دارید ، در را به سمت خود بکشید .

با ادامه حرکت آن به سمت خود ، همیشه کنترل کامل هدایت را کنترل کنید . فرد در پایین باید اطمینان حاصل کند که یخچال همیشه در قسمت عقب دهلی قرار بگیرد و جلوی آن نشود .

8- یخچال را به سمت کامیون در حال حرکت راهنمایی کنید .

با استفاده از یک تخته ، یخچال را به داخل کامیون در حال حرکت یا کامیون وانت هدایت کنید . حرکت یک تخته یا سکوی بسیار ساده تر از تلاش برای بلند کردن یخچال روی کامیون است .

9- یخچال را برای حرکت ایمن کنید .

یخچال فریزر

در صورت امکان از قرار دادن یخچال در کنار آن خودداری کنید. یخچال را با استفاده از تسمه های اضافی در امتداد قسمت بالای و بالای یخچال ، روی کامیون ایمن کنید .

ساده تر نگه داشتن یخچال در این قسمت به جای نیاز به تأمین مجدد آن پس از رسیدن به مقصد نهایی خود ، در این مرحله ساده ترین است .

10. قبل از وصل شدن و اضافه کردن غذا صبر کنید .

وقتی یخچال خود را به محل جدید خود رسیدید ، چند ساعت صبر کنید تا دوباره آن را وصل کنید . اگر بنا به دلایلی مجبور شدید یخچال را در کنار آن قرار دهید ، حتماً آن را به مدت دو برابر به حالت ایستاده نگه دارید .

قبل از وصل کردن مجدد آن ، باید زمان توصیه شده سازنده را قبل از افزودن مواد غذایی ، که بین 24 تا 72 ساعت متغیر است صبر کنید .

فراموش نکنید :

اگر بلافاصله یخچال خود را وصل نمی کنید ، درها را باز نگه دارید تا از ایجاد بوی بد جلوگیری شود .

همیشه یخچال و فریزر را در حالت ایستاده قرار دهید .
قبل از جابجایی وسایل بزرگ مطمئن شوید که وزن روی دالی متعادل است .

 

سوالی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید

مطالب مرتبط:


    2 Replies to “نحوه حمل یخچال توسط مراکز اسباب کشی حرفه ای چگونه است ؟”

    1. اگه مجبور باشیم یخچال رو به پهلو توی وانت بخوابونیم به کدوم پهلو بخوابه بهتره؟

      • به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنیم یخچال را غیر از حالت ایستاده جابجا کنید. در صورتیکه مجبورید، حتما یا از کاتالوگ یخچال کمک بگیرید یا زنگ بزنید نمایندگی. احتمال آسیب دیدن یخچال بسته به مدل اون بالاست.

    آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود