Skip to main content

راهنمای کامل حمل اثاثیه منزل در بندرعباس

راهنمای حمل بار در بندرعباس

در این مقاله به طور جامع و کامل به موضوع حمل اثاثیه منزل در بندر عباس می پردازیم. چطور اسباب و اثاثیه منزل یا هر نوع اسباب وسیله ای را به بندرعباس ببریم یا از بندرعباس به سایر شهرها منتقل کنیم و در این مسیر چه مواردی را باید در نظر داشته باشیم. اگر سوالی داشتید که در متن مقاله به آن اشاره نشده بود، حتما از طریق کامنت ها با ما درمیون میزارید. خیلی زود پاسخگوی سوالات شما در این خصوص خواهیم بود.

در این مقاله می‌خوانیم:

[lwptoc]

اسباب کشی یکی موارد استرس زای در اتفاقات زندگی است. دلیل آن هم این است که افراد نمیدانند که از کجا باید شروع کنند و چه کارهایی را باید انجام دهند. در مواردی هم اگر اسباب کشی به شهر دیگری باشد شرایط سخت تر و استرس زا تر می شود. در شهر بندرعباس هم به دلیل گرم بودن دمای هوا، مشکلات دیگری نیز برای جابجایی وجود دارد. با ما همراه باشید تا راهنمای کامل حمل اثاثیه منزل در بندرعباس را با شما به اشتراک بگذاریم.

فهرست کارهایی که برای حمل اثاثیه منزل به بندرعباس باید انجام دهید

اگر قصد اثاث کشی از تهران به بندرعباس یا بالعکس را دارید و یا اینکه قصد جابجایی در داخل شهر را دارید به موارد زیر دقت کنید:

1. ابعاد بار را اندازه بگیرید

  • حتما حتما کاغذ، متر و دفتر تهیه کنید

نام تمام اسباب و وسایلی که قرار است در باربری در بندرعباس حمل شود را بنویسید. از کوچک تا بزرگ. ابعاد بزرگ ترین وسایل خود را اندازه بگیرید. تا در انتخاب ماشین حمل بار در بندر عباس درست تصمیم گیری کنید.

  • یادداشت کردن تعداد کل تمام کالاهایی که قرار است جابجاد شوند

اگر دقیقا نمیدانید که چه ماشین حمل باری برای شما مناسب است، از متری که تهیه کرده بودید ابعاد بزرگ ترین وسایل را اندازه گیری کنید. در جدولی که در همین صفحه (کمی پایین تر) قرار داده شده است، ابعاد و مشخصات خودروهای حمل بار بندرعباس نوشته شده است. میتوانید با ابعادی که شما اندازه گیری کرده اید، بهترین خودرو را انتخاب کنید.

اگر قصد دارید که از بندرعباس به سایر شهرها مثل تهران جابجایی بار داشته باشید، حتما باید ارتفاع ماشین حمل بار از ارتفاع بزرگ ترین وسایل شما نیز بزرگ تر باشید، مگر اینکه آن وسیله را بتوان در کف ماشین و به صورت افقی قرار داد.

2. وزن بار را تخمین بزنید

کامیون های مخصوص حمل بار بندرعباس

وزن بار معمولا در میادین باربری سنجیده میشود. برای این منظور ابتدا وزن ماشین بدون بار اندازه گیری میشود. سپس یکبار دیگه وزن ماشین به همراه بار سنجیده میشود. از اختلاف واحدی که برای این حالت پیش میاد، وزن اساب و وسایل بدست میاد. البته لازم به ذکر است که این دستگاه ها نیز دقتی در حدود 50 تا 100 کیلوگرم دارند. +- 50

هر ماشینی که برای حمل بار انتخاب میکنید یک کشش متفاوتی برای بار دارد. اگر مسیر حمل بار طولانی باشید – مثلا از تهران به بندرعباس – شما می بایست خودرویی را انتخاب کنید که این وزن بار را به راحتی تحمل کند تا در بین راه مشکلی برای خودرو پیش نیاید.

در جدول زیر میتوانید بهترین خودروی متناسب با بار خود را مشاهده کنید. براساس وزن قابل تحمل و طول و عرض و ارتفاع بارگیری

کامیون هاطول بارگیر(متر) عرض بارگیر(متر)ارتفاع کف تا لبه (متر)ارتفاع از سطح زمین (متر)توان حمل (تن) 
نیسان۲٫۲۱٫۶۱٫۲۱ تا ۱٫۲۰۲٫۲
خاور معمولی۳٫۸ تا ۴٫۵۱٫۹ تا ۲۱٫۷ تا ۲٫۷۱٫۲ تا ۱٫۴۲٫۵ تا ۴
خاور اتاق بزرگ۴٫۵ تا ۵٫۹۲ تا ۲٫۲۶۰ تا ۱٫۳۱٫۲ تا ۱٫۴۲٫۵ تا ۳
خاور مسقف۴٫۵ تا ۵٫۹۲ تا ۲٫۲۱٫۷ تا ۲٫۷۱٫۱ تا ۱٫۴۲٫۵ تا ۳
۹۱۱ یا بادسان۴٫۵۲٫۱ تا ۲٫۲۱٫۱ تا ۱٫۳۱٫۲ تا ۱٫۵۵٫۵
تک/۶چرخ۵٫۸۲٫۲ تا ۲٫۲۵۱٫۱ تا ۱٫۲۱٫۴۵ تا ۱٫۶۱۰
جفت /۱۰ چرخ۶٫۸ تا ۷۲٫۳۵ تا ۲٫۴۵۱٫۲ تا ۱٫۳۱٫۵ تا ۱٫۶۱۵
تریلی۱۲٫۲ تا ۱۳٫۶۲٫۵۱٫۴ تا ۱٫۸۲۲
تریلی لبه دار۱۲٫۲ تا ۱۳٫۶۲٫۵۰٫۵ تا ۰٫۸۱٫۴ تا ۱٫۶۲۲
ترانزیت۱۲٫۲ تا ۱۳٫۶۲٫۵۲٫۵ تا ۲٫۹۱٫۳ تا ۱٫۷۲۲
۴۰ فوت۱۲۲٫۴۲٫۴ تا ۲٫۵۱٫۷ تا ۱٫۸۱۶

3. زمانبندی کنید

اگر قصد حمل بار از تهران یا کرج به بندرعباس را دارید باید در نظر داشته باشید که 3 مسیر متفاوت برای رسیدن به بندرعباس وجود دارد:

  1. مسر اول حدودا 13 ساعت طول میکشید که نزدیک ترین مسیر به بندرعباس می باشد. شهرهایی که در این مسیر باید طی شوند عبارتند از تهران، قم، کاشان، یزد، سیرجان و در نهایت بندرعباس
  2. مسر دوم کمی طولانی تر از مسیر اول است حدودا 15 ساعت طول میکشد که از شهرهای تهران، قم، کاشان، شاهین شهر، اصفهان، سیرجان میگذرد و در نهایت به بندرعباس ختم می شود. طول این مسیر 1382 کیلومتر است.
  3. مسیر سوم که طولانی ترین مسیر است، حدود 18 ساعت طول میکشید تا به بندرعباس برسد. شهرهای این مسیر عبارتند از : تهران، قم، کاشان، شاهین شهر، نجف آباد، یاسوج، شیراز و در نهایت بندرعباس. طول این مسر 1506 کیلومتر می باشد.

هر مسیری که انتخاب میکنید باید در نظر داشته باشید که به طور میانگیم معمولا حداقل 15 ساعت طول میکشد تا به ماشین به بندعباس برسد. مثلا اگر ساعت 8 صبح از تهران حرکت کنید، حدود ساعت 11 شب بار شما به بندرعباس میرسد.

نکته ای که باید به آن خیلی توجه داشته باشید، زمان خالی کردن بار است. اگر حجم بار شما زیاد است، حتما ساعت حرکت را طوری تنظیم کنید تا وقتی ماشین به مقصد رسید فرصت برای خالی کردن بار قبل ساعتی که همه مردم خواب هستند را داشته باشید! در غیر اینصورت احتمالا باید تا صبح فردا منتظر باشید.

4. شرکت باربری مناسب پیدا کنید

خیلی از اوقات موقع حمل بار به سراغ آشنا و دوستان شان میروند. این کار لزوما اشتباه نیست. اما نکته ای که باید حتما مد نظر داشته باشید این است که از شخص یا شرکتی برای این جابجایی کمک بگیرید که در صورت بروز مشکل بتواند پاسخگوی موارد شما باشد.

5. بار را با صبوری تخلیه کنید

وقتی که بار شما به مقصد رسید، قبل از اینکه بخواهید بار را از ماشین خالی کنید، حتما داخل خانه یا شرکت را تمیز کنید، اگر کف سرامیک یا سنگ خاصی کار شده است که امکان خط و خش برداشتن وجود دارد، میتوانید از پهن کردن گونی در کف استفاده کنید. حتما قبل از اینکه ماشین به مقصد برسد و آماده خالی کردن بار باشید، با نیروهایی جهت خالی کردن بار هماهنگ کنید. عموما وقتی ماشینی از راه دور مثلا تهران به بندرعباس میرسد، کارگر برای خالی کردن بار همراه خود نمی آورد. پس این جا شما باید از قبل به فکر کارگر حمل بار باشید.

بعد از اینکه تمام اسباب و وسایل را از ماشین خالی کردید، حتما با لیستی که از قبل تهیه کرده بودید تعداد را چک کنید. ضمن اینکه سالم بودن وسایل را حتما بررسی کنید.

نکته: اگر دلیل خیلی خاصی وجود ندارد، در باز کردن وسایل عجله ای نکنید. کمی استراحت کنید و بعد در وقت مناسبی شروع به باز کردن وسایل و چیدن نمایید.

پیدا کردن یک باربری مناسب برای حمل اثاثیه منزل در بندرعباس

شما میتوایند جهت حمل بار از تهران به بندرعباس یا جابجایی از شهرهای دیگر به بندرعباس، همچنین جهت حمل بار از بندرعباس به تهران و سایر شهرها از بخش شماره های تماس باربری در بندرعباس سایت بارکوب استفاده نمایید. لیستی از شماره راننده های مورد اعتماد در آن بخش قرار داده شده است.

سوالی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید

مطالب مرتبط:


    دیدگاهی ثبت نشده است

    آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود