Skip to main content

هزینه های اسباب کشی در شهرها و مراکز استانهای کشور چگونه است

-کشی-۶

هزینه اسباب کشی توسط باربری رشت و باربری چالوس و باربری نوشهر چگونه محاسبه می شود

هزینه های اسباب کشی

به طور معمول در پروسه اسباب کشی با توجه به بالا بودن حجم و تعداد وسایل قابل انتقال افراد ناچار بوده که برای این کار از وسایل نقلیه بزرگ و نیروهای کمکی  جهت راحت تر طی شدن مراحل نقل و انتقال کمک بگیرند .

اما همان طور که به آن واقف هستید بهره مندی از این خدمات نیازمند پرداخت هزینه هایی خواهد بود .

ما در این مقاله قصد داشته با اصول آن آشنا شده و هزینه های یک اسباب کشی را برآورد نموده و در آخر نیز راهکارهایی جهت کاهش هزینه های ناشی از اسباب کشی ارائه نماییم .

با ما همراه باشید .

بوجه مورد نیاز برای اسباب کشی در رشت و شهرهای دیگر -کشی-۶

انگلیسی ها معتقدند که ۳ بار اسباب کشی کاملا با یک آتش سوزی برابری نموده و به همان اندازه می تواند یک خانواده را متحمل ضرر کند .

پروسه اسباب کشی آن قدر پرزحمت و خسته کننده بوده که به محض آن که حرفی از اسباب کشی به میان آمده یک ترس عجیبی در وجود افراد شکل خواهد گرفت .

طبق گفته رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری حمل و نقل کالا به صورت درون شهری برخلاف تصور مردم به هیچ عنوان توافقی نبوده و بایستی براساس تعرفه های تصویب شده توسط اتحادیه صورت گیرد .

به طور معمول بیشترین اسباب کشی ها در تابستان ( با توجه به تعطیلی مدارس و نیز شرایط آب و هوایی ) بوده و اکثر اجاره نشین ها در این فصل به فکر رفتن به خانه دیگر خواهند بود

و از این رو اسباب کشی ها در این زمان به اوج خود خواهند رسید . همان گونه که می دانید برای رفتن به خانه جدید و انتقال وسایل خانه فعلی به خانه جدید در صورت نداشتن نیروی کمکی در خانواده و یا در اختیار نداشتن ماشینی که به کمک آن وسایل را جابه جا نموده بایستی به فکر اجاره وسایل نقلیه بزرگ و گرفتن کارگر باشید .

مسئله قابل بحثی که در این بین وجود داشته هزینه های ناشی از بهره مندی از این خدمات بوده که اگر چه مردم و اجاره نشین ها آن را کاملا توافقی داشته و آن را بی قاعده و قانون خاصی می دانند

اما نظر رییس اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری در این زمینه چیز دیگری بوده و معتقد است که برای این خدمات قاعده مشخصی وجود داشته و بایستی هزینه ها براساس آن ها پرداخته شوند .

رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری در رابطه با  توافقی بودن هزینه جابه جایی و انتقال وسایل گفت :

تعرفه ها بایستی مطابق با نرخ مصوب اتحادیه هماهنگ بوده و ما به دلیل آمدن فصل تابستان و رسیدن به اوج تعداد اسباب کشی های انجام شده مجدد این موضوع را به اعضای خود یادآور شده و خواسته ایم که همه هزینه ها براساس تعرفه مصوب اتحادیه صورت گیرند .

تعرفه های اعلامی توسط کارشناسان باربری رامسر و باربری تنکابن و باربری نور چگونه است

وی افزود : طبق مصوبه اتحادیه به ازای سه ساعت خدمت رسانی و تنها با استفاده از ماشین و بدون کارگر با توجه به نوع ماشین هزینه های پرداختی متغیر بوده

و به طور مثال هزینه پرداختی برای سه ساعت استفاده از کامیون های بزرگ ۱۳۰ هزار تومان بوده و پس از آن با هر ساعتی که به این زمان افزوده شده ۵۰ هزار تومان نیز به مبلغ پرداختی اضافه می شود .

هزینه پرداختی برای یک کامیون معمولی نیز در سه ساعت اول ۱۱۰ هزار تومان بوده و بعد از این هر یک ساعت ۳۰ تومان به این مبلغ اضافه خواهد شد

و برای استفاده از وانت های دو تن نیز بایستی برای ۳ ساعت اول ۵۰ هزار تومان و پس از آن هر یک ساعت ۲۵ تومان به مبلغ پرداختی اضافه شود .

هزینه های  اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل در رشت و حومه

عوامل تاثیرگذار در تعیین میزان دستمزد کارگر توسط مدیران باربری بندر انزلی

رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری در مورد هزینه های گرفتن کارگر نیز گفت : تعرفه هایی نیز برای استفاده از کارگر در نظر گرفته شده و هزینه های برخورداری از کارگر به این صورت بوده که به ازای هر سه ساعت کار ۳۰ تومان بوده

و پس از آن هر یک ساعت ۱۰ تومان به مبلغ قابل پرداخت شما افزوده خواهد شد . گفتنی است که این مبلغ برای مواردی بوده که خانه مورد نظر در طبقه اول بوده و ماشین نیز امکان پارک در جلوی ساختمان را داشته

و کارگر مجبور به طی کردن مسافت زیادی نباشد ، لذا در صورتی که بنابر شرایط کوچه ها خودرو به ناچار با فاصله از ساختمان توقف نموده ، به تناسب این فاصله هزینه ها نیز افزایش خواهد یافت .

علاوه بر آن در صورتی که منزل مورد نظر در طبقه اول نبوده به ازای هر طبقه ای که از طبقه اول فاصله گرفته ۱۰ تومان به دستمزد کارگر افزوده می شود .

مقررات تعیین شده ایجاب می کند که هزینه نقل و انتقال یخچال ساید بای ساید ، کتابخانه ، گاوصندوق و پیانو به طور جداگانه محاسبه شده

و از آن جایی که حمل این دسته از لوازم از عهده یک کارگر خارج بوده لذا برای حمل این وسایل از طبقه اول مبلغ ۵۰ هزار تومان از شما گرفته خواهد شد .

در رابطه با خسارت های احتمالی وارده به افراد نیز وی متذکر شد : برای اتفاقات این چنینی نیز اتحادیه مصوبه هایی داشته و خسارت بایستی از طریق دفتر خدماتی مورد نظر پرداخت گردد

اما در صورت بروز مشکل در این روند و یا زیر بار نرفتن دفتر خدماتی موردنظر ، بایستی به کمیسیون حل اختلاف اتحادیه حمل و نقل کالای شهری مراجعه نمود .

اعتماد به تبلیغ کف آسفالت خیابان ممنوع ! و استفاده از پرسنل باربری رویان و باربری اهواز و باربری لاهیجان جهت خدمات حمل و بسته بندی اثاثیه

رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری در خصوص فعالیت شرکت های خدماتی بدون مجوز نیز عنوان نمود : این دسته از شرکت های غیرمجاز براساس نرخ های مصوبه از سوی اتحادیه عمل نکرده و مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده اند .

این شرکت ها پس از به دردسر انداختن افراد از مسوولیت شانه خالی نموده و تا به حال حدود ۳۰ شکایت در رابطه با این دسته از شرکت ها دریافت نموده ایم .

لذا توصیه می شود گول تبلیغات رنگین این شرکت های غیرمجاز که در کف آسفالت و در فضای مجازی انجام داده نخوردید و حتما پیش از هر کاری از مجوز داشتن آن ها اطمینان حاصل نمایید .

نزدیک به ۳۵۰ دفتر خدماتی مجاز در این زمینه در استان تهران در حال فعالیت بوده که وظیفه داشته کاملا مطابق با تعرفه های تصویب شده از سوی اتحادیه عمل نمایند .

اگر چه طی هر سال با توجه به تورم ها بین ۱۵ تا ۲۰ درصد به هزینه های این دسته از شرکت ها افزوده شده اما با این حال درخواست افزایش تعرفه این شراکت ها با مخالفت از سوی اتحادیه روبه رو شده است .

راهکارهایی برای کاهش هزینه های اسباب کشی 

  • استفاده از شرکت های باربری لنگرود برای حمل آسان اثاثیه در شهر توریستی لنگرود

هر چه فاصله شرکت باربری مورد نظر با منزل شما کمتر بوده به دنبال آن هزینه ها نیز کاهش خواهد یافت . از این رو بهترین کار این بوده که به دنبال نزدیک ترین شرکت باربری به خانه خود بگردید

چرا که این امر باعث کاهش سوخت مصرفی و معطلی کمتر به واسطه ترافیک در شهرهای شلوغ خواهد شد .

  • انتخاب خوروی باربری مناسب برای حمل جهیزیه عروس از رشت به تهران توسط باربری رشت تهران

استفاده از ماشین شخصی برای حمل لوازم منزل شاید شما را از هزینه های ناشی از کرایه خودروهای حمل بار نجات دهد اما دردسرهایی داشته که اصلا استفاده از این روش توصیه نمی شود .

بهترین کار این است که با توجه به حجم وسایل منزل خود ماشین حمل بار مناسبی را کرایه نمایید . برخی از افراد بر این باورند که استفاده از وانت بارها باعث کاهش هزینه ها شده

این در حالی است که با توجه به این که تمامی وسایل منزل به یک باره داخل وانت بار قرار نگرفته ، شما به ناچار بایستی چند دور رفت و برگشت داشته باشید که در مجموع هزینه ای که باید پرداخت کنید خیلی بیشتر از کرایه یک کامیون خواهد بود .

با بسته بندی صحیح لوازم منزل می توان فضای اشغال شده توسط آن ها در ماشین حمل بار را کاهش داده لذا وسایل بیشتری را می توان طی یک بار داخل ماشین قرار داده و در نتیجه تعداد دفعات رفت و برگشت را از این طریق می توان به حداقل رساند .

  • تاثیر دورریختنی ها در کاهش هزینه های اسباب کشی

هر چه وسایل شما کمتر بوده بدون شک هزینه های ناشی از اسباب کشی نیز به همان میزان کاهش خواهد یافت .

از این رو توصیه می شود پیش از اسباب کشی تمامی وسایل بلااستفاده را به نیازمندی بخشیده و اگر قابل استفاده نبوده نیز یک پلاستیک زباله برداشته و همه را درون آن بیندازید . این کار به کاهش زمان بسته بندی وسایل نیز کمک خواهد نمود .

  • انتخاب زمان مناسب جهت اسباب کشی

یکی از راه های موثر در کاهش هزینه های اسباب کشی مدنظر قرار دادن زمان انجام این کار می باشد .

از آن جایی که در فصل تابستان تقاضا برای گرفتن کامیون حمل بار و درخواست کارگر بسیار زیاد بوده لذا بهترین کار این است که تا حدالامکان اسباب کشی های خود را به فصل دیگری موکول کنید .

چرا که در فصل هایی چون پاییز نرخ باربری به نسبت تابستان کاهش خواهد یافت . یا حتی اگر این امکان را نداشته که تا آمدن فصل پاییز صبر کنید دست کم اسباب کشی را به وسط هفته که تقاضا برای کارگر و ماشین حمل بار کمتر بوده موکول نمایید .

سوالی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید

مطالب مرتبط:


    دیدگاهی ثبت نشده است

    آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود