Skip to main content

نحوه استعلام قیمت از شرکت های باربری چگونه انجام می شود

نحوه استعلام قیمت از شرکت های باربری رشت

چنانچه شما نیز در آینده ای بسیار نزدیک قصد اسباب کشی دارید بی شک خواندن این مطلب برای شما خالی از لطف نخواهد بود چرا که قصد داریم در ادامه به توضیح در مورد نحوه استعلام قیمت باربری و هزینه های اسباب کشی بپردازیم.

آگاهی از این موضوع باعث شده هنگامی که برای استعلام قیمت ها به سراغ شرکت های باربری می روید قطعا قیمت های نجومی را باور نخواهید کرد و به هیچ عنوان سرتان کلاه نمی رود.

همواره یکی از اصلی ترین مواردی که ذهن افراد را به هنگام اسباب کشی درگیر خود می سازد هزینه های اسباب کشی می باشد. اما متاسفانه از سوی شرکت های خدمات اسباب کشی فاکتور مشخصی برای تعیین قیمت اسباب کشی لحاظ نشده است. این موضوع نارضایتی مشتریان را برانگیخته چرا که تمامی افراد مایل بوده در همان ابتدا از هزینه این کار مطلع گشته تا مبلغ مورد نیاز را کنار بگذارند.

البته لازم به ذکر است که امروزه بسیاری از شرکت های اسباب کشی تخصصی در رشت فاکتور صادر می کنند

نامشخص بودن قیمت های باربری رشت

اگر چه شرکت های باربری هزینه مشخصی را برای خدمات باربری تعیین ننموده اند اما به این معنا نبوده که اتحادیه نیز نسبت به این مسئله توجهی نداشته و قیمت و هزینه ای برای اسباب کشی ها در نظر نگرفته است. اما خب به هر حال پروسه اسباب کشی در رشت برای هر خانه ای متفاوت بوده و این که قیمت آن ها نیز با هم متفاوت باشند امری کاملا طبیعی است.

حال در ادامه مهم ترین عواملی که سبب نامشخص بودن قیمت های باربری در رشت گشته اند را با هم بررسی می کنیم :

نامشخص بودن میزان و حجم بار هنگام اسباب کشی در رشت

واقعیت آن است که قیمت گذاری در این زمینه با در نظر گیری عواملی  صورت گرفته و در این بین حجم و میزان بار مورد نظر نیز نقشی اساسی در قیمت باربری خواهند داشت.  طبیعی است که میزان اثاثیه در هر خانه متفاوت از خانه دیگری بوده و نمی توان تمام خانه ها را به یک شکل اسباب کشی نمود. مثلا وجود لوازم قیمتی در یک خانه قطعا نیاز به یک بسته بندی بسیار دقیق و مقاوم خواهند داشت. و یا این که در برخی از خانه ها وسایل سنگینی

همچون میز بیلیارد، گاو صندوق، ساید بای ساید و… وجود داشته که خب انرژی بسیاری بیشتری از کارگران خواهند گرفت.

تعداد و نوع ماشین حمل بار مورد نیاز جهت حمل اثاثیه منزل در رشت

بسته به نوع لوازم خانه و تعداد آن ها نوع ماشین مورد نیاز نیز فرق خواهد داشت. چنانچه وسایل منزل شما در اندازه ای بوده که همه ی آن ها به یک باره در یک ماشین باربری معمولی با کانتیر ۶ متری جای گیرند طبیعی است که هزینه پرداختی از سوی شما خیلی کم تر از زمانی شده که برای اسباب کشی به چند ماشین احتیاج بوده و یا این که نیاز است اسباب کشی طی چند مرحله انجام گیرد. با بالا رفتن تعداد اثاثیه تعداد ماشین های مورد نیاز نیز بیشتر خواهد شد و قیمت های پرداختی نیز بالا تر می گردند.

طریقه بسته بندی وسایل منزل توسط شرکت های حمل اثاثیه منزل رشت

همه ما می دانیم که یکی از اصلی ترین موارد در اسباب کشی بسته بندی لوازم می باشد. از آن جایی که در هر خانه تعداد و حجم اثاثیه با خانه دیگر متفاوت بوده لذا تفاوت زیادی نیز بین طریقه بسته بندی لوازم آن ها وجود خواهد داشت. وسایل قیمتی و شکستنی نیاز به بسته

بندی های ضد ضربه خواهند داشت. رخت خواب ها و لباس های قیمتی نیز در ساک ها و رگال های مخصوص به خود بسته بندی می گردند. تمامی این موارد هزینه هایی افزون بوده که در نهایت تعیین کننده قیمت اصلی خواهند بود.

نرخ اسباب کشی

محل بارگیری و هزینه اسباب کشی شرکت های باربری رشت چگونه است

محل بارگیری نیز یکی از موارد مهم در تعیین هزینه ها است. ممکن است خانه شما در کوچه پس کوچه های بسیار تنگ بوده و عبور و مرور برای ماشین حمل اثاثیه دشوار باشد و یا اصلا وارد شدن ماشین حمل بار به کوچه شما امکان پذیر نباشد که در این شرایط ماشین های باربری باید با فاصله بیشتری از منزل توقف کرده و از این رو انرژی و وقت بیشتر از نیروی خدماتی جهت بار زدن اثاثیه ها گرفته خواهد شد.

زمان اسباب کشی

در ساعاتی از روز حجم ترافیک در برخی از شهر های شلوغ بسیار بالا بوده و این مسئله رفت و آمد را سخت و طولانی و قیمت های

باربری را بالا تر خواهد برد. لذا بهتر بوده برای کاهش هزینه ها ساعاتی از روز را انتخاب نمایید که  شهر و خیابان ها به نسبت خلوت تر باشد.

طبقات خانه

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی باربری، تعداد طبقات منزل می باشد. بی شک چنانچه شما قصد نقل مکان از طبقه اول یک ساختمان به طبقه اول ساختمانی دیگر دارید در مقایسه با زمانی که خانه فعلی شما در طبقه ششم یک ساختمان بوده و منزل جدید شما نیز در طبقه ششم هست هزینه های اسباب کشی تفاوت فاحشی با هم خواهند داشت. تعداد پله ها و نوع راه پله ها نیز در هزینه ها موثر واقع خواهند شد. چنانچه خانه شما در طبقات بالا بوده می توانید خود از قبل وسایل سبک را بسته بندی نموده و به منزل جدید ببرید تا از این طریق به کاهش هزینه ها کمک نمایید. اما بهتر بوده وسایلی چون ساید بای ساید، مبلمان و دیگر وسایل را به دست نیروی خدماتی متخصص بسپارید.

برآورد هزینه ها بر اساس شرایط زندگی توسط باربری رشت به تهران

همواره به هنگام اسباب کشی یکی از دغدغه های اصلی افراد مراقبت از لوازم برای دور ماندن آن ها از آسیب ها می باشد. این استرس زمانی بیشتر خواهد شد که بیشتر لوازم منزل شما گران قیمت و حساس باشند. در بیشتر منازلی که در محله های معروف شهر واقع شده اند لوازم و اثاثیه نیز از نوع گران بها و قیمتی هستند که جا به جایی و بسته بندی آن ها نیاز به مراقبت بسیار ویژه ای خواهند داشت. و همچنین در اکثر این خانه ها لوازم سنگینی همچون ساید بای ساید ، پیانو ، گاو صندوق ، میز بیلیارد و… وجود داشته که حمل و بسته بندی آن ها به انرژی بیشتری نیاز خواهد داشت . از این رو کاملا طبیعی است که قیمت در نظر گرفته شده برای این مناطق شهر خیلی بیشتر از سایر مناطق باشد و نرخ حمل اثاثیه منزل در رشت نیز با توجه به تفکیک مناطق از نظر موقعیت مالی و نوع لوازم منزل با هم فرق می کند

البته برای جابجایی برون شهری امروزه هزینه ها توسط باربری رشت تهران به صورت تن بر کیلومتر محاسبه می شود

قیمت باربری رشت تهران درون شهری و بین شهری

به طور کلی باربری ها به دو روش درون شهری و بین شهری صورت می پذیرند. همه ی ما این را به خوبی می دانیم که قیمت باربری درون شهری و برون شهری با هم متفاوت می باشند. پس اگر قصد نقل مکان و اسباب کشی به شهر دیگری دارید بسته به مسافت، هزینه های پرداختی نیز متفاوت خواهند بود. پس یکی دیگر از فاکتور های تعیین کننده قیمت باربری، مسافت می باشد.

انتخاب شرکت باربری منصف

بهتر بوده پیش از انتخاب شرکت باربری با چندین شرکت تماس گرفته و جویای قیمت پیشنهادی آن ها گردید. بعضی از شرکت ها مشاورانی داشته که شما می توانید از آن ها بخواهید که از نرخ باربری در رشت و اسباب کشی خود را به طور خلاصه و مفید برای شما توضیح داده و تمای مواردی که در تغییر این قیمت نقش خواهند داشت را نیز بازگو نمایند. با این کار خیلی بهتر می توانید شرکت باربری منصفی را برای حمل بار های خود انتخاب نمایید.

 

موارد مهمی که نیاز است قبل از اسباب کشی از طریق شرکت های باربری رشت ، از آن ها مطلع گردید :

  1. نیاز است که یک یا دو روز پیش از اسباب کشی از شرکت های باربری قیمت ها را جویا شوید.

چرا که عواملی چون ترافیک جاده ای، تعطیلات و یا وضعیت آب و هوا در قیمت ها بسیار تاثیر گذار خواهند بود. ممکن است در صورت استعلام قیمت یک هفته پیش از اسباب کشی، به ناگاه در روز موعود با قیمت دیگری رو به رو گردید.

  1. قیمتی که شرکت های باربری به شما اعلام خواهند نمود تنها مختص به کرایه ماشین بوده و هزینه های افزون دیگری
  2. همچون حق الزحمه نیروی خدماتی و به کارگیری تجهیزات خاص بوده که به صورت جداگانه برآورد خواهند شد.
  3. برای آن که از میزان حق الزحمه کارگران مطلع گردید بهتر بوده میزان و حجم لوازم خود را برای کارشناسان شرکت های باربری شرح دهید تا آن ها با در نظر گیری میزان اثاثیه شما قیمت ها را به شما اعلام نمایند.

چرا که در صورت بالا بودن حجم و میزان اثاثیه منزل، بی شک هزینه دستمزد نیروی خدماتی بالا تر خواهد بود.

برای مثال چنانچه شما قصد نقل مکان از طبقه اول به سوم را دارید حق الزحمه هر کارگر بدون در نظر گیری لوازمی چون ساید بای ساید، کتاب خانه، گاو صندوق و دیگر وسایل سنگین، ۲۰ هزار تومان خواهد بود. و لوازم نام برده هر یک به صورت مجزا برآورد خواهند شد.

البته لازم به ذکر است که تمام این مبلغ حق کارگر بوده و سودی از آن به شرکت باربری نخواهد رسید.

  1. در صورت توقف بین مسیر، وجود ترافیک و نیز بارگیری مجدد در بین مسیر هزینه ها بالا تر خواهند رفت.

زمان معطلی راننده بین مسیر و یا بارگیری مجدد در مسیر به طور کامل در نظر گرفته شده و هزینه آن ها نیز برآورد خواهند شد.

از این رو پیشنهاد می شود مواردی که احتمال داده در بین مسیر اتفاق افتد را با شرکت باربری در میان گذاشته تا در آخر کار با یک هزینه نجومی رو به رو نگردید.

 

سوالی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید

مطالب مرتبط:


    دیدگاهی ثبت نشده است

    آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود