لکه های مختلف لباس را چگونه پاک کنیم ؟ نکاتی جهت رفع لکه های مختلف لباس

مطالب آموزشی ۱۹ شهریور ۱۳۹۸

استفاده رانندگان باربری رشت و باربری چالوس و باربری نوشهر از روش های ساده جهت از بین بردن لکه های چایی و غذا و … از روی لباسهایشان

 

نکاتی جهت رفع لکه های مختلف

رفع تمامی لکه های ایجاد شده بر روی لباس ها

ممکن است برای شما نیز تا به حال این اتفاق صورت گرفته باشد که در حال خوردن شام در رستورانی بوده و یکدفعه با رها شدن چنگال آغشته به سس بر روی لباس تان که از قضا به رنگ سفید بوده لکه ای ناخوشایند بر روی لباستان جای خوش کرده باشد .

یا این که زمانی که در بیرون از منزل در حال بازی با دوستان خود بوده ناگهان چشمتان به زانوهایتان افتاده که بر اثر برخورد با زمین چمن رنگ سبز علف را به خود گرفته اند.

یا این که پس از تکمیل آرایش صورت خود زمانی که قصد داشته درست در آخرین لحظات رفتن به مهمانی لباس خود را به تن کنید یقه لباس تان رژ لبی شده است .

اگر بچه ها مدام لباس هایی که را که تازه برای آن ها خریداری نموده کثیف می نمایند و یا این که لباس خود را که بسیار به آن علاقه دارید لکه دار شده است

به هیچ عنوان نگران و ناامید نباشید چرا که ما در این مقاله قصد داشته مفصل به شما یاد دهیم که چگونه لکه های به جای مانده بر روی لباس ها را از بین ببرید .

حتی لکه های سختی مانند لکه های خون و چای ، روغن و … را که خیلی از افراد آن ها را غیرقابل پاک شدن می دانند را می توان به روش اصولی و به آسانی از روی لباس ها برطرف نمود .

پس برای یادگیری نکات و ترفندهایی جهت زدودن لکه ها از روی لباس ها با ما همراه باشید .

استفاده از پاک کننده های اورژانسی لکه که تمامی پرسنل مراکز اسباب کشی در رشت و حمل اثاثیه منزل در رشت از آن اطلاع دارند

اگر به ناگاه درست ساعاتی پیش از رفتن به مهمانی متوجه وجود لکه سس گوجه بر روی لباس مورد علاقه خود شدید و یا حتی اگر ناگهان در سر سفره شام در رستوران و مهمانی بخشی از غذا بر روی لباستان ریخته

و باعث ایجاد لکه شده به هیچ عنوان کوچک ترین نگرانی به خود راه ندهید . شاید باور نکنید اما اگر در اطراف خود مقداری نوشابه داشته باشید دیگر می توانید لکه روی لباس را از همان لحظه پاک شده بدانید .

جالب است اگر بدانید نوشابه را می توان یک لکه بر قوی و اورژانسی دانست . برای پاک کردن لکه روی لباس به وسیله نوشابه از یک پارچه تمیز و مرطوب کمک گرفته و مستقیما نوشابه را از بطری استفاده نمایید .

در صورتی که قصد داشته لباس دارای لکه را با ماشین لباس شویی بشویید می توانید از لکه بر ساخته شده از ترکیب کمی آب لیمو و پودر کرم تارتار استفاده نمایید .

بعد از شستشوی لباس ها با این محلول خواهید دید که دیگر اثری از لکه های سمج روی لباس های تان نخواهد بود .

 

از دیگر لکه های روی لباس که پرسنل باربری رامسر و باربری تنکابن و باربری نور جهت رفع آن از روی لباس کاملا تخصص دارند

لکه علف

همواره یکی از لذت بخش ترین تفریحات برای هر انسانی بازی با اعضای خانواده می باشد . هر چند که ممکن بوده بعد از بازی با دیدن لکه های علف بر روی شلوار دوست داشتنی خود کمی دمغ شوید .

اگر تنها به خاطر کثیفی لباس ها از بازی با بچه ها و یا بیرون رفتن شانه خالی می کنید باید بگوییم پاک کردن لکه ها چندان هم کار دشواری نخواهد بود

اگر باور ندارید یک مسواک کهنه و خمیردندان سفید برداشته و امتحان کنید . البته این را در نظر داشته باشید که به جای خمیردندان از ژل دندان استفاده ننمایید .

حال برای رهایی از شر لکه های علف موجود بر روی لباس کمی بر روی لکه خمیر دندان ریخته و بعد مسواک را خیس نموده و با آن روی لکه را خراش داده تا زمانی که لکه کاملا از بین برود .

در آخر نیز می توانید ابتدا بخش لکه گرفته را با آب شسته و در نهایت کل لباس را شست و شو دهید . البته کارگران ماهر باربری رویان و باربری اهواز کاملا نسبت انجام این کار تخصص دارند

لکه خون 

قطعا هر یک از ما در لحظه ای که بر اثر زخمی شدن خونی می شویم به آخرین چیزی که در آن لحظه فکر می کنیم خونی شدن لباسمان است .

در چنین شرایطی به طور معمول تمام فکر و ذکر ما پیرامون پیدا کردن چسب زخم و بانداژ و ضعفی است که بر اثر خونریزی ما را در برگرفته است .

بی شک درد و ناراحتی زخم و خونریزی به قدر کافی آزاردهنده بوده و دیگر نیازی نیست که ما در آن لحظه به چگونگی پاک کردن لکه خون از روی لباسمان نیز فکر کنیم .

لکه خون را نیز می توان به روش اصولی خیلی راحت به کل از روی لباس محو نمود پس غصه اش را نخورید . برای پاک کردن لکه های خون از روی لباس می توانید از هیدروژن پراکسید ( یا آب اکسیژنه ) ۳ درصد کمک بگیرید .

در تمامی داروخانه ها آب اکسیژنه موجود بوده و می توانید به راحتی آن را تهیه نمایید . البته پرسنل باربری رشت به تهران اطلاعات کافی را نسبت به این مسئله دارند

بخشی از لباس را که لکه گرفته در آب اکسیژنه قرار داده و برای شل شدن لکه با ناخن و یا لبه کاردک بر روی آن خراش ایجاد نموده و بعد دوباره با آب اکسیژنه ی بیشتری آن را شست و شو دهید .

در خیلی از مواقع علی الخصوص در رابطه با لکه های خونی اگر پیش از خشک شدن لکه نسبت به رفع آن اقدام نمایید کار خیلی راحت تر پیش خواهد رفت .

از دیگر روش های برطرف نمودن لکه خون از روی لباس استفاده از آب و پاشیدن مقداری نمک  بر روی لکه خون می باشد .

پس از این کار برای آن که نمک حسابی باعث شل شدن لکه گردد نصف لکه را به نصف دیگر آن بسابید . و بعد خیلی سریع لباس را با آب شست و شو دهید .

پرسنل باربری لاهیجان و باربری بندر انزلی و باربری لنگرود برای از بین بردن لکه یقه لباس و لکه چربی چه اندیشه ایی می کنند ؟

لکه یقه لباس 

برای پاک کردن یقه لباس از لکه ها نیازی به شوینده خاصی نبوده و لکه های یقه تمامی لباس ها را خواه لباس کار بوده و خواه لباس مهمانی به راحتی می توان با شامپو که در هر خانه ای موجود بوده برطرف نمود .

برای این کار تنها نیاز بوده مقداری شامپو بر روی یقه لباس ریخته و با مالیدن یقه به هم لکه را از بین برده و بعد آن را شست و شو دهید .

لکه رژلب

برای پاک نمودن لکه رژ لب از روی لباس ، اگر پارچه تیره بوده یک تکه نان ساندویچی برداشته ( تنها یک تکه انتهایی نان نیز کافی بوده و لزومی به هدر دادن یک نان کامل نیست )

حال بخش نرم وسط نان را به آرامی بر روی لکه کشیده و این کار را تا زمانی ادامه دهید که لکه به طور کامل برداشته شود . حال برای پاک کردن نقاط باقی مانده از مسواکی تمیز و با برسی نرم کمک بگیرید .

پاک کردن لکه رژ لب از روی لباس تنها به کمک تکه ای نان

لکه چربی نیز یکی دیگر از لکه هایی سخت بر روی لباس می باشد که پرسنل باربری آمل و باربری ساری به راحتی برای پاک کردن آن اقدام می کنند

ممکن است این اتفاق برای شما نیز تا به حال رخ داده باشد که بر سر میز نهار تکه ای از مرغ سرخ شده بر روی لباس شما افتاده  و لکه های چربی بر روی لباس شما جا خوش کرده است .

برای پاک کردن لکه های چربی کمی نشاسته ذرت بر روی لکه پاشیده و پس از گذشت چند دقیقه و مخلوط شدن نشاسته با چربی به کمک یک برس آن را پاک نموده و آن گاه خواهید دید که دیگر اثری از لکه چربی نخواهد بود .

لکه چربی طبیعی

 

اگر بر اثر چرب بودن موهای شما بالش لکه های چربی به خود گرفته و حتی با انداختن روبالشتی در ماشین لباس شویی نیز لکه های از بین رفته باز هم نگران نباشید

چرا که بی شک به کمک شامپو می توان این مشکل را حل نمود . برای این کار مقداری شامپو بر روی لکه ریخته و پس از سابیدن آن اقدام به شستن نمایید .

لکه جوهر نیز یکی دیگر از لکه های سخت بر روی لباس است که پرسنل باربری رودسر به راحتی آن را از روی لباس پاک می کنند

شاید شما نیز تا به حال از گذاشتن خودکار در جیب خود ضربه خورده باشید . خیلی از مواقع خودکار جوهر پس داده و لکه های جوهر نیز بر روی لباس خواهد ماند .

اما اگر چه لکه جوهر یک لکه سرسخت به نظر آمده اما ما راهکاری را به شما یاد داده تا با اجرای آن دوباره لباس خود را مانند روز اول تمیز و بدون لکه به تن کرده و لذت ببرید .

برای برداشتن لکه جوهر از روی لباس ابتدا مقداری الکل بر روی آن ریخته و خوب سابیده و بعد به کمک یک پارچه سفید و تمیز پاک نمایید .

روش دوم جهت پاک نمودن این لکه استفاده از یک اسفنج آغشته به شیر می باشد ، اسفنج را تا زمانی بر روی لکه کشیده که لکه کاملا از بین برود .

به کمک الکل و یک پارچه تمیز به راحتی لکه جوهر را از روی لباس محو نمایید .

لکه چای و استفاده از تجربیات پرسنل مراکز اسباب کشی در نوشهر برای رفع لکه ایجاد شده توسط چای

شاید برایتان جالب باشد اگر بگوییم لکه چای را از روی لباس می توان به کمک مقداری شکر برطرف نمود .

برای این کار حین افزودن شکر به آب آن را به هم زده تا جایی که دیگر آب از شکر اشباح شده و یک محلول شیرین و غلیظ در اختیار داشته باشید .

استفاده از آب گرم حل نمودن شکر را آسان تر خواهد نمود . حال برای پاک نمودن لکه چای از روی لباس قسمت لکه گرفته را به مدت چند دقیقه در این محلول گذاشته و بعد با آب بشویید .

قطعا با کمی حوصله و به کار گیری روش های اصولی می توان هر نوع لکه ای را از روی لباس ها از بین برد .

پاک کردن لکه چای با کمی شکر که اکثر نیروهای حرفه ای باربری نوشهر و باربری رشت با این روش آشنایی دارند

اگر مایل باشید دوست داریم به صورت کاملا تخصصی پاک کردن کلیه لکه های ایجاد شده در سطوح مختلف را برای شما آموزش دهیم البته در مطالب فوق در مورد بسیاری از این مطلب صحبت کردیم

اما برای تکمیل نکات مهم در مورد رفع انواع لکه ، تصمیم گرفتیم که این مطلب را بیشتر باز کنیم

پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید و پاسخ سئوالات خود را در دریافت کنید

نکته شماره یک که متداولترین مورد در بین ایجاد لکه می باشد ، لکه ایجاد بر روی لباس می باشد که تمامی افراد غالبا با این مورد مواجعه می شوند

از بین بردن این نوع لکه ها کار سختی نیست . فقط کافی است که به نکات گفته شده در این مقاله دقت کنید

گاهی اوقات لکه های ایجاد شده بر روی لباس و یا مبل و فرش باعث می شود که شما در فکر کنار گذاشتن این اقلام باشید . اما قبل از این تصمیم به نکات عنوان شده در این مقاله دقت کنید

اگر بر روی لباستان لکه ای افتاد نگران نباشید . زیرا هرگونه لکه ای به هر اندازه ایی که باشد با روشی پاک خواهد شد ، فقط کافی است که شما روش آن را بدانید

بسیاری از خوراکی ها و انواع شکلات ها پس از برخورد با پیراهن یا شلوارتان موجب ایجاد لکه ای در سطح ظاهری آن می شوند . و لباستان از ریخت و ظاهر می افتد

و البته شما پس از مواجعه با چنین موقعیتی به دلیل عدم آگاهی و استفاده نادرست از مواد مناسب ، ترجیح می دهید که دیگر از آن لباس استفاده نکنید

البته لازم به ذکر است که زمان در از بین بردن لکه لباس بسیار مهم است و هر چه قدر مدت زمان پاک کردن لکه کوتاهتر باشد ، کیفیت ظاهری لباس مناسب و بهتر خواهد بود

پیش از شروع عملیات پاک کردن لکه بر روی لباس بهتر است که بخش دیگری از پارچه را توسط حلال مورد نظر امتحان کنید . با این روش شما مطمئن می شوید که به پارچه لباس شما آسیبی نخواهد رسید

در برخی از موارد می توانید از پودر آنزیم دار استفاده کنید . زیرا این نوع پودرها به دلیل ترکیبات خاص خود توانایی شکستن بافت پروتئین داخل لکه را دارند و برای امتحان کردن بر روی لباس بسیار مناسب می باشند

البته در مورد لکه چمن توصیه می کنیم که شوینده یا محلول را مستقیما به لکه بمالید و سپس با پارچه آن را تمیز کنید . سپس می توانید با آب ناحیه مورد نظر را بشویید . البته پرسنل باربری چالوس با این روش آشنایی کامل دارند

برای از بین بردن لکه چمن استفاده از سرکه سفید رقیق نیز مناسب می باشد . استفاده از سرکه سفید داغ برای از بین بردن باقی مانده لکه مناسب می باشد

برای این کار بگذارید سرکه داغ به مدت سه دقیقه بر روی لباس باقی بماند . سپس آن را به وسیله یک پنبه تمیز پاک کنید . پس از انجام این مراحل می توانید از پاک کننده استفاده کنید

برای پاک کردن لکه شکلات بهترین روش استفاده مستقیم از پاک کننده بر روی لباس می باشد . در این مرحله می توانید شوینده را به وسیله یک مسواک نرم بر روی لباس بکشید و این کار را به مدت پنج دقیقه ادامه دهید

یادآور می شویم که برای پاک کردن لکه شکلات بدون پاک کردن مواد شوینده ، لباس را با بالاترین درجه حرارت شستشو دهید و بعد نتیجه کار را مشاهده کنید

در این روش خواهید دید که کلیه لکه های حاصل از شکلات از روی لباس فرزند دلبندتان پاک شده است . تمامی پرسنل مراکز اسباب کشی در چالوس برای پاک کردن لکه شکلات از لباس کودکانشان از این روش ها استفاده می کنند

البته استفاده از چند قطره آمونیاک برای پاک کردن لکه ایجاد شده توسط شیر شکلات بسیار موئثر خواهد بود . سرکه سفید نیز یکی دیگر از روش های موئثر در از بین بردن لکه حاصل از شکلات تلخ می باشد

الکل نیز برای پاک کردن لکه حاصل از انواع شکلات بسیار مفید می باشد . البته برای پاک کردن لکه باقی مانده می توانید از کمی پودر لباسشویی و آب استفاده کنید .

برای از بین بردن لکه آب میوه نیز روش های متعددی موجود می باشد که در مورد آن در این مقاله صحبت می کنیم

البته استفاده از این روش ها جهت از بین بردن لکه ها بر روی لباس برای رانندگان باربری چالوس به تهران بسیار مفید بوده است

قدم اول برای از بین بردن لکه های ایجاد شده توسط آب میوه این است که لباس را با آب سرد بشویید و به مدت ۲۰ دقیقه پس از پاشیدن پودر لباسشویی به صورت مستقیم ، لباس را با بالاترین درجه حرارت آب شستشو نمایید

 

از اینکه با ما در این مقاله بودید از شما خوانندگان گرامی و محترم متشکریم

لکه های مختلف لباس را چگونه پاک کنیم ؟ نکاتی جهت رفع لکه های مختلف لباس
میانگین 5 از 2 رای

بدون برچسب

  

ارسال نظر