Skip to main content

برای خرید جهیزیه عروس به چه نکات کلیدی باید توجه کنیم ؟

حمل جهیزیه توسط پرسنل باربری رشت و باربری چالوس و باربری نوشهر

برای خرید جهیزیه به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

معمولا پروسه خرید جهیزیه برای خانواده های ایرانی یک دغدغه بزرگ به شمار رفته و افراد همواره سعی نموده دست کم وسایل ضروری و لازم برای شروع یک زندگی دو نفره را تهیه نمایند .

و در این راه اکثر افراد مایل بوده خرید مناسبی را داشته و چیزی هایی را خریداری نموده که واقعا در زندگی برای آن ها مفید واقع شود .

دانستن این که چه وسایلی برای زندگی لازم بوده و چه وسایلی صرفا برای پروپیمان بودن جهیزیه خریداری شده و تنها جنبه تجملاتی داشته باعث خواهد شد

که صرفه جویی بسیاری در هزینه های خرید جهیزیه صورت گرفته ، و این برای یک زوج جوان که تازه اول راه شروع زندگی مشترک بوده می تواند اهمیت بسیاری داشته و باقی بودجه در نظر گرفته برای جهیزیه را می توانند خرج دیگر امور زندگی خود نمایند .

نکات مهم در خرید جهیزیه عروس و حمل آن توسط مراکز تخصصی حمل اثاثیه منزل رشت

همان طور که می دانید خرید جهیزیه یکی از قدیمی ترین سنت های ازدواج به شمار آمده که در ایران و حتی بعضی از دیگر کشور ها نیز باب می باشد .

اگر چه دلیل دادن جهیزیه در قدیم این بود که اول زندگی به داماد فشار کمتری وارد شده و داماد بتواند از پس خرج خانواده بربیاید اما این روز ها این امر پسندیده از هدف اصلی خود فاصله گرفته و درگیر زرق و برق و تجملات شده است .

شاید برای شما نیز جالب باشد اگر بدانید که سنت جهیزیه دادن ممکن بوده در شهر به شهر ایران با هم متفاوت باشند برای مثال در برخی از شهر های کشور تهیه جهیزیه بر دوش داماد می باشد .

البته این روز ها خیلی از خانواده ها بر سر این موضوع با یکدیگر به توافق رسیده و تهیه جهیزیه نیز دیگر تنها مختص به خانواده عروس نمی باشد ،

اما با این حال در برخی خانواده ها با وجود تهیه کلیه لوازم از سوی داماد باز هم خانواده عروس اصرار داشته که جهیزیه کاملی را برای دختر خود مهیا نمایند .

نکات مهم در خرید لوازم خانگی جهیزیه و حمل آن توسط مراکز اسباب کشی در رشت

متراژ خانه

اکثر خانواده های ایرانی پیش از آن که دخترشان به سنی رسیده که برای او خواستگار بیاید ، شروع به تهیه جهیزیه برای او می نمایند .

اما باید بگوییم این کار هر چند که باعث شده از لحاظ هزینه ها فشار کمتری به خانواده عروس بیاید اما نکاتی نیز بوده که در هنگام خرید جهیزیه بایستی مدنظر قرار گیرند .

بهترین کار برای تهیه جهیزیه پیش از مشخص شدن تاریخ عروسی و یا اصلا آمدن خواستگار ، این است که تنها وسایل اصلی مانند ظروف ، فرش ، مبل و وسایل این چنینی تهیه شده و فعلا دست به خرید لوازم برقی نزنید .

چرا که همان طور که می دانید هر روز شاهد ورود مدل جدیدی از لوازم برقی به بازار بوده و در نتیجه مدل انتخابی شما ممکن است از مد افتاده و قدیمی باشد و یا اصلا احتمال داشته قیمت لوازم خیلی پایین تر بیاید .

از دیگر موارد مهم در خرید جهیزیه ، متراژ خانه تازه عروس و نوع معماری آن می باشد . به هر حال وسایل انتخابی برای جهیزیه این زوج بایستی با خانه آن ها در تناسب بوده و اصطلاحا به خانه آن ها بیاید .

هر چه خانه متراژ بیشتری داشته دست شما برای تهیه لوازم بزرگ بازتر می باشد .

انتقال فرش توسط باربری لاهیجان و باربری نور و باربری تنکابن

فرش ماشینی یا دست باف

همان طور که شما نیز به عنوان یک ایرانی به آن واقف هستید فرش یک عنصر جدانشدنی در خانه های ایرانی بوده و اگر چه این روز ها تنوع قالیچه های امروزی در بازار بسیار زیاد بوده اما با این حال هنوز هم افراد دوست داشته که در بین جهیزیه ای که تهیه می نمایند فرش نیز وجود داشته باشد .

فرش های موجود در بازار در ابعاد و اندازه های ۶ ، ۹ و ۱۲ متری بوده و در صورت ماشینی بودن فرش با بالا رفتن ابعاد و یا تراکم آن ها هزینه خرید آن ها نیز به طبع بیشتر خواهد شد .

چنانچه قصد خرید فرش دست باف را نیز داشته هزینه خرید فرش انتخابی شما با توجه به نقش ، میزان ابریشم موجود در آن و تعداد گره ها متفاوت خواهد بود .

قیمت فرش های دست باف بسیار بالا بوده و چنانچه قصد خرید فرش دست باف برای جهیزیه را داشته باید بودجه نسبتا بالایی را برای این امر در نظر بگیرید .

از این رو انتخاب فرش های ماشینی برای جهیزیه انتخاب مقرون به صرفه تری خواهد بود ، و شما در شهر توریستی رامسر می توانید آن را توسط باربری رامسر و در شهر ساری توسط باربری ساری به منزل خود منتقل کنید

ظاهر فرش های ماشین با بالا رفتن تراکم آن ها بسیار مطلوب تر شده و بسیار به فرش دست باف نزدیک تر می گردند .

برای انتخاب فرش بایستی شما متراژ خانه را بدانید تا فرش کاملا برای فضای مورد نظر اندازه و مناسب باشد .

به طور معمول نیازی به تهیه فرش برای اتاق خواب نبوده و نهایتا یکی قالیچه کوچک برای کنار تخت کافی است .

قیمت فرش های ماشینی متفاوت بوده و با بالا رفتن ابعاد فرش هزینه خرید آن نیز سیری صعودی خواهد داشت .

این موضوع که برای جهیزیه بایستی چند فرش تهیه نمود نیز کاملا بستگی به اندازه خانه نو عرس خواهد داشت .

نکاتی مهم در زمان خرید جهیزیه و روش های انتقال آن توسط باربری آمل

آیا خرید مبل ضروری است ؟ و در شهر رشت بیشتر مبل وارد شده و یا خارج شده توسط باربری رشت تهران جابجا می شود

به طور معمول عروس و داماد ها در اول زندگی به دلیل دو نفره بودن و نیز بالا بودن هزینه رهن و یا خرید خانه ، خانه کوچکی را برای شروع زندگی انتخاب می نمایند .

از این رو خرید مبلمان بزرگ برای آن ها انتخاب هوشمندانه ای نخواهد بود . بهترین انتخاب در این زمینه برای زوجین کاناپه های جمع و جور بوده و بهتر است خرید کاناپه های بزرگ و یا مبل های استیل به بعد ها و زمانی که به خانه بزرگتری نقل مکان نمودند موکول کنند .

خرید مبل های آن چنانی در ابتدای زندگی تنها باعث کوچکتر نشان داده شدن خانه و نیز بالا رفتن هزینه ها می گردد .

قیمت مبل ها نیز متفاوت بوده و چنانچه مبل انتخابی شما یک جنس خارجی و وارداتی بوده بایستی هزینه زیادی را صرف خرید آن نمایید .

در صورتی که خانه زوجین اجاره ای بوده تا جایی که ممکن است مبل انتخابی بایستی سبک و جمع و جور بوده تا در اسباب کشی ها زیاد آسیب نبینند و حمل آن نیز آسان تر باشد .

جابجایی سرویس چوب توسط باربری بندر انزلی و باربری اهواز و باربری رویان

وسایل مورد نیاز برای اتاق خواب

برای اتاق خواب عروس و داماد وسایلی چون تخت خواب ، تشک ، بالشت ، کمد ( اگر خانه کمد دیواری نداشته باشد . ) ، دراور و میز آرایش نیاز می باشد .

البته عده ای چراغ خواب و لوازم بسیار دیگری را نیز به این لیست اضافه خواهند نموده که اکثر آن ها تنها هزینه بر بوده و هیچ استفاده مفیدی نخواهند داشت .

هزینه در نظر گرفته برای سرویس خواب نیز با توجه به جنس آن و نیز وارداتی یا ایرانی بودن آن متفاوت می باشد .

شما می توانید با خرید یک سرویس خواب ایرانی هزینه های خرید جهیزیه را کاهش داده و از تولید ملی نیز حمایت کنید .

تخت خواب های فلزی و فرفوژه نیز هم استقامت بیشتری به نسبت تخت های چوبی داشته و هم ارزان قیمت تر هستند اما گفتنی است که این تخت ها متاسفانه سنگین هستند و در صورت مستاجر بودن جا به جایی آن شما را به دردسر خواهد انداخت .

و همچنین امکان انداختن فرش در زیر پایه های این نوع از تخت خواب ها وجود نخواهد داشت چرا که ممکن بوده پایه های تخت باعث سوراخ شدن تخت شوند .

قیمت دراور ها و میز آرایش نیز متغیر بوده و در خرید این دسته از وسایل زیاد هم نمی توان به وسایل خیلی ارزان اعتماد نمود چرا که ممکن است کیفیت آن ها در سطح پایینی قرار داشته باشد .

تهیه دو دست تشک ، پتو و بالشت نیز برای جهیزیه عروس نیاز بوده چرا که به هر حال ممکن بوده زمانی مهمانی برای آن ها آمده و آن ها دست کم بایستی وسایل خواب برای دو نفر را داشته باشند .

چه وسایلی در جهیزیه غیرضروری هستند ؟

خیلی از افراد تنها برای چشم و هم چشمی و پر زرق و برق نشان دادن جهیزیه دست به خرید وسایل تزئینی بسیار لوکس و تابلو های قیمتی خواهند زد .

اما باید بگوییم که خرید وسایلی مانند تابلو ، بوفه ، گلدان های تزئینی و وسایل این چنینی اصلا لازم نبوده و زوجین خود بعدها می توانند این وسایل را در شرایط مالی مساعدتری تهیه نمایند .

تهیه وسایل غیر ضروری و یا گران قیمت تنها هزینه های ازدواج را بالاتر برده و این را باید خدمت شما عرض نماییم که اگر چه ممکن است با پول بتوان جهیزیه بسیار گران قیمت و لوکسی را تهیه نمود اما خوشبختی به هیچ عنوان خریدنی نیست

پس سعی کنید به دور از تجملات و صرف هزینه های بسیار بالا برای تهیه جهیزیه وسایل ضروری خانه را با عشق خریداری نموده و زندگی مشترک خود را به دور از قسط و وام و قرض های ناشی از خرید جهیزیه تجملاتی آغاز نمایید .

از کجا باید لوازم جهیزیه را بخریم ؟ و آیا در شهر لنگرود و یا رودسر می توان از نیروهای تخصصی باربری رودسر و باربری لنگرود جهت انتقال جهیزیه کمک گرفت ؟

بهتر است برای تهیه هر بخش از جهیزیه به سراغ بازارهای متناسب با آن ها رفته و از جاهایی خریداری کنید که دارای قیمت های منصفانه و نیز وسایل باکیفیتی باشند .

پیش از خرید خوب تحقیق نموده و لیستی از مراکز خرید متناسب با هر یک از اقلام جهیزیه را تهیه نموده تا سردرگم نشده و خرید مناسب تری داشته باشید .

سوالی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید

مطالب مرتبط:


    دیدگاهی ثبت نشده است

    آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود